AYATA Ltd.Şti 2014 yılında kurulmuştur. Trafik Üniversitesi ise, AyAta Bilişim Ltd. Şti’nin Türk Patent Enstitüsü tarafından onaylı markasıdır. Misyonumuz, ülkemizdeki trafik kazalarını önlemek, trafik kazalarındaki ölüm ve yaralanmaları azaltmak amacıyla trafik güvenliği konusunda araştırma ve geliştirmeler yapmaktadır.
AyAta Bilişim Ltd. Şti, teknolojik alt yapısı ile özellikle sürücülere özel teknikler, kaynakların dijitalleştirilmesi ve teknolojik materyallerin hazırlanması kapsamında uzmanlaşmış bir şirkettir. Simülatörler için simülasyon yazılımları, sürücü adaylarına dağıtılan kitapların dijitalleştirilmiş hali olan İnteraktif Sürücü ve Ehliyet Kitabı vb. konularda yazılımlar hazırlamaktadır.
AyAta Bilişim olarak, trafik güvenliğinin ana sınıfından başlayan ve yaşam boyu öğrenme gerektiren önemli bir bilinçlendirme olduğunun farkındayız. Bu nedenle, ana sınıfından başlayarak, ilkokul, lise çağlarındaki çocukların ve gençlerin trafik güvenliği konusunda da araştırma ve geliştirmeler yapmaktayız.
Eğitim materyallerimiz ile sürücü kurslarımıza daha modern, teknolojik kaynaklar hazırlıyoruz.